Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Sort
Filter
Triple View
Quadruple View
Total of 26 products are displayed.

Kayak Tulumu

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte kayak merkezlerinde tatil yapma isteği oldukça artmaktadır. Sevdiklerinle ve ailenle yapılan kar tatili bir nebze boğucu şehir hayatından uzaklaşmayı ve güzel anların birikmesine neden olmaktadır. Kayak yapma isteği genelde insanlarda korkuya neden olmaktadır. Düşüp bir yerlerinin kırılma endişesinden dolayı çoğu zaman kayak kayma bir tarafa konulmaktadır. Tam tersi aslında kayak kayma gerekli hazırlıkların yapılmasında oldukça keyif verici bir aktivitedir. Kayak kayma oldukça sağlıklı bir spordur. Vücudun dinç kalmasını sağlar. Bunun yanında denge ve koordinasyonun gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Kış aylarında kayak tatili yapmak insanın mutluluk hormonu salgılamasına neden olmaktadır. Bunun yanında kayak sporunu yaparken bilim adamlarının kanıtlamış olduğu akış duygusunun da yaşandığı bilinmektedir. Kayak esnasında vücutta bulunan tüm dikkatler iniş anına toplanmaktadır. Böylece çevredeki olaylar unutulmaktadır.

Kış aylarında yapılan bu küçük kaçamak için bazı hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Kayak pantolonu, kayak montu gibi hazırlıklar yapılmaktadır. Bu hazırlıklar için Berfuğ Kıran kayak malzemelerini tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerin dokusu ve model çeşitlerinin zengin olmasından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Ailecek yapılan bu keyifli kar tatiline sizlerde gerekli hazırlıları yapabilirsiniz.

Kayak Tulumu Tercihi

Kar tatiline hazırlık olarak kayak merkezlerinde kullanılacak kıyafetlerin tercihi oldukça önemlidir. Özellikle açık hava sporlarını gerçekleştirirken tercih edilen kıyafetler oldukça önemlidir. Kayak sporu yaparken veya beklemeniz durumunda sizin terlemenize neden olabilecek kıyafetler seçilmemelidir.

Kayak kıyafetleri tercih ederken aşırı bir bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Kayak yapmak için size uygun olan kayak kıyafetini belirledikten sonra uygun olan mağazalardan alabilirsiniz. Kıyafet hazırlıklarına başlanıldığı zaman öncelikle ısı dengeleyici bir içlik almanız gerekmektedir. bu içlikler vücut ısısını dengelemek için amacı ile giyilmektedir. Vücudun aşırı soğumasını ve terlendiği andan itibaren aşırı soğumamasını garantilemektedir.

Kayak tulumu tercih ederken sıcak tutmasına, su geçirmemesine ve nefes alabilme özelliğine sahip olan bir tulum tercih edilmektedir. Fakat bu istenilen özelliklere sahip olan bir tulumu bulmak kolay olmayabilir. Bunu anlayabilmek için satın alacağınız kayak tulumunun teknik özellikleri hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Tercih edilen kayak tulumu yapacak olan aktivitenize göre veya ne kadar üşüdüğünüze göre değişiklik göstermektedir.

Kayak tulumu tercih ederken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Tulumun pantolon kısmının vücudunuza nasıl oturduğu oldukça önemlidir. Kayak esnasında daha rahat bir hareket sağlayabilmesi açısından bazı tulumların pantolon kısımları dar bir kesimden oluşturulmaktadır. Kayak tulumu satın alırken su geçirmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tulumların pantolon kısımlarında bulunan yalıtımlar oldukça önemlidir. Kumaşın su tutabilme özelliği, suya dayanıklı olması da kayak kıyafeti seçiminde dikkat edilmelidir. Bunların yanında kayak tulumlarının nefes alabilme özelliğine sahip olması da gerekmektedir. Bu nefes alabilme özelliği kayak esnasında yapmış olduğunuz aktiviteye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca pantolon kısmında güçlendirilmiş manşetler de ısı yalıtımında oldukça önemlidir. Kar ve kayak tulumlarının pantolon kısımlarında ilave yalıtım katmanı yer almaktadır.

Kayak tulumları bu özelliklerinin yanında çeşitli modelleri ile de farklılık göstermektedir. Bu özellikler tulumun fiyatını da etkilemektedir. İstenilen ürünlerin farklı modellerine mağazalardan ulaşabilmeniz mümkündür.

Berfuğ Kıran kayak malzemelerini tercih etmeniz durumunda kayak esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan sevdikleriniz ile tatiliniz daha eğlenceli bir hale dönüşebilir. Her tarza ve her isteğe uygun çeşitli modeller bulunmaktadır. Ayrıca farklı renk ve modellere sahip olmasından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Sizlerde kayak kıyafetlerini ve diğer malzemelerini Berfuğ Kıran mağazalarında keşfedebilirsiniz.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.