Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Sort
Filter
Triple View
Quadruple View
Total of 1 products are displayed.

Kayak Montu

Yoğun kış temposundan kaçmak isteyenlerin tercihi genelde kayak merkezleri olmaktadır. Hem kayak yapıp eğlenirken hem de dinlenme tesislerinde keyifli zaman geçirmek mümkün. Kayak tatili hem bedeni geliştirmek hem de macera ve adrenalin barındırmaktadır. Aynı zamanda beden ve kayak tatili hazırlığına başlamanın yolu kıyafet tercihinden geçmektedir.

Kayak esnasında kullanılacak olan kıyafetleri tercih ederken detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekmektedir. Bunun sebebi ise kayak esnasında hem şık hem de sıcak tutmasıdır. Berfuğ Kıran kayak malzemelerinde erkek ve kadın olmak üzere farklı renk ve modeller bulmanız oldukça kolaydır.

Kayak Montu Seçimi Nasıl Yapılır?

Kayak montu, kayak tatilini için en önemli ve vazgeçemeyeceğiniz aksesuarlardan birisidir. Kayak tatilinde kayak montu tercihi her zaman ön planda tutulur. Kayak montu alırken satın alma işlemi ne kadar kolay görünse de aslında o kadar kolay seçim yapılamamaktadır. Mont tercih ederken karşınıza birçok model, teknoloji ile üretimi gerçekleşmiş farklı seçenekler sunan kayak montları karşımıza çıkmaktadır.

Kayak montu seçmek için karar vermenin en kolay yolu ise onu öncelikle günlük hayatta kullandığımız montlar gibi düşünmemeniz gerekmektedir. Kayak montu seçerken olması gereken özellikleri belirlemeniz gerekmektedir. Tatilde hangi aktiviteler yapacağınız da kayak montu seçiminde oldukça önemlidir.

Kayak montlarının genel özelliklerine bakıldığında sıcak tutması, kuru tutması ve vücudun ihtiyacı olan nefesi alıp ermeyi sağlamasıdır. Bu özelliklere sahip olan bir kayak montu tatiliniz esnasında sizi rahatsız etmeyebilir. Kayak montu seçimi yaparken bazı özelliklere dikkat edilesi gerekmektedir.

Kayak montu tercih edilirken su geçirmez kumaştan olmasına dikkat edilmelidir. İç kısmı vücuda zarar vermeyen kullanım sırasında size rahat bir his vermesine dikkat etmelisiniz.

Kayak montları genellikle günlük yaşamda kullanılan montlardan daha sıcak tutmaktadır. Montun sıcak tutma özelliği ise bulunan ortamdaki hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Kayak montunda kullanılan malzemeler bu durumu etkilemektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kayak montlarının kumaşlarında da gelişme görülmektedir. Böylece kayak montları daha hafif kumaşlardan üretilmesinden dolayı kullanıcılara oldukça kolaylık sağlamaktadır. Farklı farklı kumaşlardan üretilen kayak montları membran kumaş ve polyester kumaş olarak bölümlere ayrılmaktadır. Membran kumaş ile üretilen kayak montları kar sularının iç kısma girmesini engellemektedir. Ayrıca hareket esnasında oluşan vücut suyunun da dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Polyester kumaş ile üretilen kayak montları ise ısı tutma özelliğinin yanında oldukça hafif ve esnek özelliklere sahiptir. Bu da kayak tatilinde daha rahat hareket etmenize yardımcı olmaktadır.

Kayak montları tercih ederken montun fermuarını açmanıza gerek kalmayacak küçük fermuarların olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu fermuarlar sayesinde içerisinde bulunan sıcak havanın dışarıya kolay bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Kollarda, önde ve arkada havalandırma deliklerinin bulunduğu bir kayak montunu tercih edebilirsiniz. Kayak montunda dar kesimli tercih edilenler kayak pistleri için daha uygundur. Bol kesimli kayak montları daha çok dik yamaçlardan atlamak için ve akrobatik hareketler yapılmak istenildiğinde tercih edilmelidir. Serbest hareketlerin yapılmasında da geniş kesimli kayak montlarını tercih edebilirsiniz.

Kayak montlarının etek kısımlarında koruma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemler karın ve soğuk havanın iç tarafa geçmesine engel olmaktadır. Ayrıca soğuk hava koşullarından olumsuz bir şekilde etkilemenizi de engellemektedir. Kayak montları erkek kayak montları ve bayan kayak montları olmak üzere farklı modellerde üretilmektedir. Sizlerde Berfuğ Kıran kayak montları ile istenilen renk model seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Geniş ürün ve model seçenekleri sayesinde kayak montlarını tercih ederken kolaylık sağlayacaktır.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.