Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Garanti Ve İade Koşulları

14 Gün İçerisinde İade İmkanı

Berfuğ Kıran sitesinde aldığınız ürünü, fatura  tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz fakat orijinal ambalajı bozulması kullanılmamış  ve içindeki askı,gamboç kutu gibi markaya ait gönderilen unsurlar ile beraber geri gönderilmesi gerekmektedir.

Sadece elbise gönderilmesi halinde iade kabul edilmeyecektir.Aynı zamanda elbise kartı koparıldığı anda elbise kullanılmış sayılacak ve iade memkün olmayacaktır.

Özel tasarım veya ekstra hizmetlerden yararlanarak bir satış gerçekleştirilmişse  bunun iadesi memkün değildir. Ürünün hiç kullanılmamış olması ve gerekli şartları tamamlayan geri yollanması durumunda ürün teste gider.Temize çıkması durumunda 3-5 iş günü içinde iadeniz gerçekleşir.

Aldığım ürünün iadesini farklı bir kredi kartı ya da farklı bir banka hesabına alabilir miyim?
berfugkiran.com sitemizden yaptığınız alışverişte iade etme işlemlerinde yalnızca, alışveriş yaptığınız kredi kartına ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iadeniz yapılmaktadır.
İadesi onaylanan ürünlerimin iade tutarları ne kadar sürede tarafıma ulaşacak?
İade işleminiz onaylandığı zaman, iade bedeliniz otomatik olarak; ödeme yönteminiz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, Ödemeniz havale/eft ile yapıldı ise mevcut banka hesabınıza yansılatılacaktır. Her iki türlü iade işleminde tarafınıza ulaşacak iade tutarının çalışılan bankanın ilgili süreçlerine ve yoğunluk süreçlerine göre farklılık gösterilmektedir. 
MADDE 4 CAYMA HAKKI

ALICI; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün (Konser ve Etkinlik Biletleri Hariç) kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.


Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 5. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) İade formu,

c) iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

e) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

g) Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün satıcıya geri gönderilirken ödenenen kargo bedeli yurtiçi siparişlerinde SATICI tarafından yurtdışı siparişlerinde ALICI tarafından karşılanacaktır.

h) SATICI ürün satarken ALICI'dan tahsil ettiği kargo ücretini iade etmez.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.